Ciała fruwały wszędzie – atak imigranta

Kierowca Suzuki

Jeden ze świadków ataku samochodem w Melbourne powiedział: „Po prostu zmiótł wszystkich. Ludzie latali wszędzie.”
Afgańczyk Saeed Noori dokonał ataku białym SUV raniąc 19 osób, w tym niemowlaka. Cztery osoby walczą w szpitalu o życie. Nazwisko terrorysty podał The Herald Sun. Do ataku doszło w czwartek 21 grudnia 2017 na przecięciu ulic Elizabeth Street i Flinders Street o 4.41 po południu (czasu lokalnego). 32 letni bandyta był znany policji. Afgańczyk posiada australijskie obywatelstwo i używa narkotyków.
Policja aresztowała także 24-letniego mężczyznę, również z brodą, który filmował atak. Miał przy sobie trzy noże.
Wśród rannych był policjant, który nie był na służbie.
Policja z Victorii twierdzi, że nie ma żadnego dowodu, że był to atak terrorystyczny.
Ataku dokonano na ludzi spieszących zrobić zakupy na święta.
Świadek Jim powiedział dla ABC News, że kierowca „wjechał w środek tłumu z predkością 100 km/h. Nie było hamowania, nie było zwalniania. Jedyna rzecz, która zwalniała samochód to rozjeżdżany tłum.”

Saeed Nooriprzyjechał do Australii legalnie w ramach programu przyjmowania uchodźców – oświadczył Premier Malcolm Turnbull. Jego problemy z prawem zaczęły się w 2008 roku kiedy został skazany za „lekkomyślne spowodowanie obrażeń” i musiał zapłacić $800. Potem było tylko gorzej. W tym roku został także skazany na zapłatę $1000 za kierowanie samochodem bez prawa jazdy, rozmawiania przez telefon komórkowy i nie stawienie się na rozprawę sądową.

W piątek w szpitalu przebywało wciąż 12 ofiar ataku. Stan zdrowia jednej z osób będących w stanie krytycznym poprawił się na tyle, że w tej chwili mówi się o 3 osobach ciężko rannych.

 

Facebook Comments