Croydon. Trzech nożowników skazanych za zabójstwo

Croydon Gang: Ali Zahavy, Fabio Cela, Rodney Mukasa

Trzech nożowników z Croydon zmasakrowało i zadźgało nastolatka z Chatham

Nastolatek o imieniu Andre z Chatham (Kent) zginął w Londynie od ciosu nożem w klatkę piersiową.
Świadkowie widzieli brutalną śmierć nastolatka z rąk trzech bandytów, którzy posiadali noże oraz inną broń.
Gang podjechał białym samochodem i po krótkiej chwili Andre leżał na ziemi i był kopany oraz dżgany aż stracił przytomność. Bandyci wsiedli do samochodu i odjechali.
Jeden z napastników wieczorem zgłosił się do szpitala  Croydon University Hospital z ranami na głowie ale nie chciał powiedzieć co się stało. Został aresztowany.
Policja znalazła zakrwawione ubrania należące do Rodney Mukasy oraz metalowy drąg. Policja odkryła, że krew należy do Andre. Odnaleziono także DNA należące do Cela na metalowym drągu.
Trzy noże wyrzucone z samochodu odnaleziono na Spout Hill. Na jednym z nich była krew Andre.
Nagrania z CCTV i sposób ubierania sprawców sprawił, że policja mogła ich powiązać ze zbrodnią.
Sąd ustalił że Andre i Cela znali się. Ich znajomość zakończyła się nieporozumieniem i dochodziło do licznych konfrontacji miesiące przez morderstwem.

Croydon gang

Ali Zahawy


Rodzina Andre Aderemi zmuszona była wyprowadzić się z Londynu w celach bezpieczeństwa. Zrobili to na tygodnie przed morderstwem.
Po ustaleniu, że Andre przyjedzie do Południowego Londynu, trzech bandytów zaplanowało morderstwo i uzbroili się. Do zabójstwa doszło w 16 sierpnia 2016 roku na terenie Monks Hill Estate przy  Heather Way w Croydon. Policja znalazła Andre z licznymi ranami.
Policja aresztowała wszystkich sprawców i 4 maja 2017 zapadł wyrok:

  • Rodney Mukasa, lat 20 – dożywocie z zaleceniem nie zwalniania przed odbyciem kary 22 lat
  • Ali Zahawy, lat 19 – dożywocie z zaleceniem nie zwalniania przed odbyciem kary 22 lat
  • Fabio Cela, lat 19 – 16 lat i dozór policyjny cztery lata po zwolnieniu. Cela nie został uznany winny morderstwa ale przyczynił się do zabójstwa

Inspektor Główny Policji Sam Price :

To jest dobry rezultat i jestem zadowolony, że trzech niebezpiecznych  przestępców otrzymało znaczące wyroki. Chciałbym także podziękować społeczności z Monks Hill Estate, a zwłaszcza młodym świadkom, którzy złożyli zeznania i świadczyli. Bez ich pomocy i zaufania dla policji nie uzyskalibyśmy tego pozytywnego wyniku dla Andre.

Tagi: Croydon, zabójstwo nastolatka
Facebook Comments