Zapadły wyroki w sprawie fałszerzy pieniędzy w Kent

Daniel Chapman, James Brennan, Frazer North

Gang fałszerzy został skazany za próbę dystrybucji ponad £135,000 funtów w sfałszowanych banknotach.
James Brennan, 36, z Eastern Gardens, Ashford; Frazer North, 33, of Tillingbourne Green, Orpington i Daniel Chapman, 42, of The Downage, Gravesend, przyznali się do udziału w procederze fałszowania pieniędzy. Dochodzenie prowadził Dyrektorat d/s Przestępczości w Essex (Essex Serious Crime Directorate).
James Brennan dostał siedem lat i 8 miesięcy. Wyrok zapadł w Maidstone Crown Court w dniu 5 czerwca 2017. North otrzymał cztery lata i dwa miesiące a Chapman spędzi w więzieniu dwa lata i osiem miesięcy.
Policja wpadła na trop fałszerzy, przy okazji przeszukania prowadzonego w mieszkaniu Frazer’a North’a w związku z inną sprawą. Znaleziono wówczas 1000 funtów w fałszywych 20-sto funtowych banknotach. Sprawdzenia telefonu podejrzanego doprowadziły do ustalenia powiązań z Brennanem i Chapmanem, którzy byli odpowiedzialni za odbieranie pieniędzy za sprzedaż fałszywek od innych ludzi.
W domu Chapmana znaleziono dalszych £40,000 fałszywek.
Grupa próbowała rozprowadzać banknoty w Anglii za 2 i pięć funtów za banknot ale najniższą kwotą za jaką można było nabyć fałszywki było £1,000 prawdziwych funtów.
Wszyscy przyznali się do winy na sprawie 9 maja 2017.
Brennan przyznał się także do posiadania paralizatora (pistoletu oszałamiającego), dwukrotnej sprzedaży konopii indyjskich i uprawy.
Chapman przyznał się do posiadania urządzeń kryminalnych oraz kontrolowania zbytu fałszywych pieniędzy.

Inspektor dochodzeniiowy James Derham powiedział: „Fałszowanie banknotów szkodzi gospodarce a pieniądze sfałszowane przez tych oszustów miały trafić do potfeli uczciwych i ciężko pracujących obywateli w Kent”.
„Podczas gdy każdy banknot był sprzedawany za góra pięć funtów, były one kompletnie bezwartościowe i mogło powodować, że niewinni obywatele przez to stracili”.
„Jestem zadowolony z sentencji jakie otrzymali oskarżeni i mniemam, że będzie to mocnym przesłaniem dla innych, że ta działalność kryminalna jest nieakceptowana”.
„Każdy kto otrzymuje fałszywy banknot powinien wręczyć go policji lub zadzwonić na 101”.

Facebook Comments