Strzały na Oxford Street. Policja zamknęła słynną ulicę w Londynie

Panika na Oxford Street

Panika opanowała klientów sklepów na Oxford Street w Londynie, w najsłynniejszy dzień handlowy roku „Czarny Piątek” („Black Friday”). Stało się to za sprawą słyszanych strzałów i policji, która postanowiła usunąć klientów z terenu i zamknąć ulicę.
Wielu klientów było w szoku. W mediach internetowych pojawiły się informacje typu: „strzały na Oxford Street” i „omijajcie Oxford Street”.
Policja poinformowała, że nikt nie został ranny i nie potwierdzono strzałów. Działania policji były oparte na opracowanych procedurach w sytuacjach zagrożenia i dlatego policja wyganiała klientów okrzykami „go, go, go” i zamknęła teren aby potencjalnemu sprawcy nie udało się umknąć. Widząc to klienci zaczęli krzyczeć i uciekać w panice.
Niektóre sklepy natychmiast zamknięto. O godzinie 17.40 policja wydała oświadczenie, że nie znaleziono potencjalnego sprawcy strzałów ani dowodów na to że strzały padły. Policja także poprosiła aby osoby przebywające w budynkach pozostały w nich a osoby przebywające na ulicy Oxford Street zostały poproszone o opuszczenie rejonu.
W pobliżu stacji metra Oxford Circus, donosi Daily Mail widziano grupę 50 osób krzyczących i uciekających.
Jeden ze świadków, który przebywał w sklepie Zara, powiedział reporterowi Daily Mail, że przyszedł człowiek z pistoletem i wszyscy krzyczeli.
Być może inni świadkowie zdarzenia, którzy oddalili się z rejonu a widzieli sprawcę zamieszania z pistoletem odezwą się. Byłeś na Oxford Street, kiedy to się działo? Cokolwiek widziałeś skontaktuj się z naszą redakcją pod telefonem 07919535168. Policja twierdzi, że to był incydent. Ludzie jednak nie wierzą. Jeśli to był incydent to dlaczego wiele sklepów było pozamykanych w najgorętszy dzień handlowy roku.

 

Policja i obywatele są wyczuleni na ataki w miejscach o dużym zagęszczeniu jak stadiony, centra handlowe itp z uwagi na zamachy terrorystów islamskich, których jest już tak wiele, że policja nie radzi sobie z ich rozpracowaniem. Tylko w 2017 roku w Wielkiej Brytanii dokonano kilka skutecznych zamachów. W Yorkshire zamach planowało dwóch 14-latków. Nawet na słynnym Uniwersytecie Oxford znaleziono pracownika, który rozsyłał materiały terrorystyczne (został zwolniony ale policja go nie ściga). Czytaj:
Pracownik Oxfordu rozsyłał materiały terrorystyczne

Powiązane:

Londyn 3 czerwca 2017 – London Bridge w Londynie
12 osób aresztowanych w związku z zamachem w Londynie
Poszukiwani za zamach w Londyńskim metrze
22 osoby zabite wskutek ataku samobójczego w Manchester

Facebook Comments