Angielskie banki walczą o Polskiego klienta

Angielskie bankiPolacy mieszkający w Anglii coraz częściej decydują się na rezygnację z usług polskich banków, na rzecz angielskich.

Posiadanie konta w angielskim banku ma wiele zalet, chociażby podwyższa naszą wiarygodność chociażby w oczach przyszłego pracodawcy, który widząc, że mamy takowe konto wie, że zostaliśmy już sprawdzeni przez bank, co sprawia, że automatycznie w jego oczach zyskujemy zaufanie.
Drugą ważną zaletą jest oczywiście oszczędność, posiadanie konta w kraju gdzie obecnie przebywamy likwiduje problem z prowizjami czy innymi opłatami.

Duża ilość Polaków na wyspach sprawiła, że banki angielskie coraz częściej przygotowują oferty specjalnie dla nich, dodatkowo dbając o ich komfort, poprzez drukowanie ulotek w naszym języku, czy zatrudnianiu konsultantów mówiących po polsku.

Barclays, który jest najstarszym bankiem w Anglii, jako pierwszy wprowadził oferty dedykowane naszym rodakom. Dodatkowo w ich oddziale w jednej z dzielnic Londynu zatrudnił nawet Polaków specjalnie po to by ułatwić komunikację z klientami z naszego kraju.
Widząc coraz większy napływ Polaków również inne banki takie jak Lloyds TBS czy najstarszy bank w Anglii – Royal Bank of Scotland zaczęły kierować swoje oferty do Polaków. Dużą popularnością oprócz wyżej wymienionych banków cieszy się bank HSBC, który zminimalizował formalności, tak by założenie konta w banku przysparzało jak najmniej problemów. Bank ten daje możliwość założenia konta osobą jeszcze przebywającym w Polsce, tak by od razu po przyjeździe mogły swobodnie z niego korzystać. Do założenia konta w HSBC wystarczy tylko paszport. Dodatkowym atutem jest możliwość rozmowy z konsultantem po polsku, co znacznie ułatwia i uprzyjemnia formalności.
Warto zaznaczyć, że prawdopodobnie to dopiero początek starań angielskich banków o pozyskiwanie klientów z Polski, ponieważ wiele wskazuje na to, że Polacy coraz częściej decydują się na stały pobyt.

Facebook Comments

Be the first to comment on "Angielskie banki walczą o Polskiego klienta"

Leave a comment