Ataki na Polaków w Anglii

Anna Bloch Polka mieszkająca w Wielkiej Brytanii, dzielnicy Inverary Drive wraz z matka oraz ojczymem padła ofiarą ataku na tle nienawiści. Kobieta wraz z rodzina przebywała w domu, gdy napastnik po północy rzucił w ich okna cegłą na szczęście nikomu nic się nie stało. Ta sama historia przydarzyła się bratu Pani Anny, gdy przebywał w swoim domu wraz z synem oraz żoną sprawca również zaatakował ich rzucając w szybę cegłą.

Przeczytaj reportaż: Polacy w Belfaście są atakowani w swoich domach

Przestępca niestety nadal pozostaje nieznany. Z względu na to, iż oba przypadki dotyczyły tej samej rodziny policja uznała, że jest to przestępstwo na tle nienawiści. Takie ataki przydarzyły się po raz pierwszy od wielu miesięcy. Z zachowania przestępcy można wywnioskować, że jego nienawiść dotyczy typowo tej rodziny niestety powody jak i sprawca są nieznane. Nie jest przypadkiem, że dokonał takiego samego ataku na Panią Annę a później na jej brata. W ostatnich miesiącach takie sytuacje nie miały miejsca chodź dochodziło już do różnych podobnych sytuacji gdzie Polacy żyjący na wyspach byli również atakowani na różnym tle najczęściej rasistowskim. Jest już opinia w sprawie zaginionego Polaka Artura Liany, który ponad rok temu został zaginiony a jego ciało znaleziono w lutym 2013 roku nad brzegiem Nene w Northampton.

Zdaniem ekspertów mężczyzna wracając z alkoholowej zabawy przy próbie oddania moczu poślizgnął się i wpadł do rzeki, natychmiast utonął. Tą hipotezę potwierdzał rozpięty rozporek oraz spuszczone spodnie u nieżyjącego Artura Liany.

Facebook Comments

Be the first to comment on "Ataki na Polaków w Anglii"

Leave a comment