Gdzie spędzają swój czas wolny Polacy pracujący na Wyspach.

Co to jest clubbing? Wypoczynek w UK. Czas wolny w Anglii.

Dla Anglików wolny weekend to coś koniecznego, bez czego nie wyobrażają sobie nawet życia.

Leisure in The UKWeekendy na Wyspach to przede wszystkim czas pubów, w których Anglicy mogą nie tylko dobrze zjeść, ale i porozmawiać o minionym tygodniu. Panuje zwyczaj tak zwanego clubbingu, a mianowicie odwiedzenia jak największej ilości pubów i knajpek jednej nocy. Polacy mieszkający i pracujący na wyspach również z nie mniejszym utęsknieniem czekają na weekend, ponieważ to zazwyczaj tylko w tym czasie mogą pozwolić sobie nie tylko na odpoczynek, ale i załatwienie drobnych domowych spraw jak sprzątanie czy zakupy.

Sposób spędzania weekendu przez naszych rodaków coraz mniej różni się od sposobu Anglików. Sobota to zazwyczaj czas robienia zakupów i to nie tylko spożywczych, bowiem soboty to w Anglii często czas wyprzedaży i promocji pozwalających na zakup atrakcyjnych ubrań w równie dobrych cenach. Szaleństwo weekendowe. Piątkowe i sobotnie wieczory to czas, gdzie na ulice angielskich miast wychodzą wszyscy ci, którzy marzą o dobrej zabawie, również Polacy.  Praktycznie nie spotkamy dzielnicy, gdzie nie ma pubu czy dyskoteki, do których z chęcią zaglądają coraz częściej Polacy, którzy dzięki temu nie tylko mogą zrelaksować się, ale i porozmawiać w naszym ojczystym języku.

Jeśli chodzi o Polaków przebywających z rodzinami, spędzają oni zazwyczaj weekendy wspólnie, ponieważ w tygodniu nie mają na to czasu.  Wybierają oni raczej spokojniejsze rozrywki takie jak: zwiedzanie, kino, parki rozrywki. Dodatkową atrakcją dla naszych rodaków są sobotnie wyścigi konne, które dla Anglików są niemal tradycją i sposobem spędzania sobotnich przedpołudni, nasi rodacy coraz bardziej cenią sobie i tę atrakcję.

 

Facebook Comments

Be the first to comment on "Gdzie spędzają swój czas wolny Polacy pracujący na Wyspach."

Leave a comment