Southampton. Polka skazana, za ustawianie fikcyjnych małżeństw

Justyna Sobieraj z Sothampton

Justyna Sobieraj z Southampton, lat 37 została uznana winną organizowania fikcyjnych ślubów dla imigrantów, którym kończyła się wiza. Organizowała fikcyjne śluby w Southampton, Hants i Winchester.
Policja, która obserwowała poczynania Sobieraj przerwała ceremonie ślubne. Sąd Southampton Crown Court, gdzie Sobieraj miała sprawę i przyznała sie do ustawiania małżeństw, skazał ją na 7 lat więzienia. Skazany został także Eric Asante z Londynu, który jej pomagał. Eric dostał 8 lat odsiadki za wspieranie nielegalnej imigracji.
Jedna z niedoszłych panien młodych Kamila Grzymała została także skazana. Kamila Grzymała, lat 34, także z Southampton została skazana na dwa lata za branie udziału w spisku wspierającym nielegalną imigrację i dwa lata za bigamię. Obydwa wyroki zawieszono warunkowo na dwa lata.
Sędzia Gary Burrell QC stwierdził, że Sobieraj działała z pobudek finansowych a zwracając się
do Grzymały powiedział: „Byłaś extremalnie głupia”.
Justyna Sobieraj wciągała w proceder wiele Polek wykorzystując ich sytuację materialną i oferując pieniądze. Karolina Kosche i Jolanta Gardynik także zostały zwabione pieniędzmi. Kosche miała otrzymać 2 tysiące funtów, które chciała przeznaczyć na depozyt za mieszkanie. Kiedy Kosche chciała się wycofać Justyna Sobieraj zaczęła jej grozić. Gardynik brała ślub z Hindusem, któremu kończyła się wiza. Kiedy sprawa wyszła na jaw policja go aresztowała i deportowała.

Facebook Comments