ISIS podało imię zamachowca z Las Vegas – to Abu Abdul Bar al-Amriki

Las Vegas. USA

USA. Stephen Paddock lat 62 zrobił polowanie na ludzi w Las Vegas. Z okna swojego na 32 piętrze zaczął strzelać zabijając 59-ciu i raniąc 527 osób o 10 wieczorem w sobotę 30-tego września.
Policja podała, że znalazła go martwego w pokoju. Najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Paddock był w trakcie rozwodzenia się. Do Las Vegas przybył 28 września.
Stephen Craig Paddock pochodzi z Mesquite (Nevada). Państwo Islamskie podało, że Paddock był ich żołnierzem i kilka miesięcy wcześniej przeszedł na Islam.
Dwóch nieznanych z nazwiska emerytowanych pracowników rządowych twierdzi, że Paddock nie miał związków z żadną grupą militarną – pisze o tym brytyjski Mirror, a sprawca miał historię problemów psychologicznych.

Państwo Islamskie twierdzi uparcie, że Paddock był ich żołnierzem i nadano mu arabskie imię Abu Abdul Bar al-Amriki (al Amriki znaczy tyle co z Ameryki).

Jeżeli ISIS nie przedstawi żadnych dowodów, na to, że Paddock był Islamistą i że wspólnie zaplanowali, uzgodnili atak, kampania Państwa Islamskiego odnośnie uznania Paddocka jako ich żołnierza będzie najbardziej widoczną porażka wizerunkową od początku istnienia Kalifatu.

Już po seryjnym morderstwie Paddocka, które miało miejsce w sobotę wieczór PI uznało, że to ich człowiek. Ale po zdementowaniu informacji o powiązaniach Paddocka przez światowe FBI i media ISIS podjęło kolejną próbę ujawniając jego imię. Czy jednak to prawda?

Każda odpowiedź Państwa Islamskiego będzie błędna. Z uwagi na fakt, że Paddock był niezrównoważony można będzie powiedzieć, że ISIS werbuje samych psychopatów. Nikt przy zdrowych zmysłach nie byłby w stanie dokonywać mordów niewinnych ludzi. Jeżeli jednak Paddock nie był żołnierzem ISIS i nie ma na to żadnych dowodów, to tym bardziej sytuacja Kalifatu jest tragiczna i oznacza jego koniec. Oznaczałoby to, że Kalifat już tylko prymitywnym kłamstwem próbuje wygrać i że jego lider to człowiek bez żadnego honoru.

 

Facebook Comments