Anglicy zawrócili z portu transport niemieckich Volkswagenów

Statek cargo Elbe Highway

Transport niemieckich Volkswagenów diesel na 23- tysięczniku Elbe Highway został zmuszony do opuszczenia portu w Sheerness (Kent).
Dwóch ludzi zapobiegło rozładunkowi samochodów VW w porcie dostając się na statek.
40 innych protestujących powyjmowało tysiące kluczyków z samochodów, tak, że nie można było ich uruchomić. Klucze przekazano człowiekowi, który wspiął się na konstrukcję oświetleniową i nie zszedł, dopóki nie zawrócono statku.
Tak Greenpeace protestował przeciwko szkodliwym ekologicznie samochodom diesel.
Statek Elbe Highway zmuszony został do opuszczenia portu Sheerness (protestujący nalegali na zawrócenie go do Niemiec).
Policja z Kent aresztowała łącznie trzy osoby: dwie osoby, które wdarły się na statek i jeszcze jedną kobietę. Mężczyźni zostali aresztowani na zasadzie przepisów o żegludze handlowej i wkroczenie na statek.
Zawrócony z portu statek zacumowano w Margate, gdzie oczekiwał dalszych decyzji. Dopiero we wtorek 26 września wpłynął ponownie do portu w Sheerness o godzinie 10 rano.
Światowa Organizacja Zdrowia i Agencja Badania Raka bije na alarm, że samochody diesel są bardziej szkodliwe i powodują raka. Samochody Volkswagen posiadają programy, który zaniżają wskaźniki spalin w porównaniu do rzeczywistych poziomów, które są wyższe. Dlatego samochody Volkswagen nie cieszą się już zaufaniem świadomych klientów a organizacje pro-ekologiczne, jak Greenpeacy dają temu wyraz w sposób konkretny.
We wrześniu 2015 VW przyznał amerykańskim regulatorom, że oszukiwał na testach pomiaru spalin w programach zainstalowanych w 11 milionach pojazdów.

 

Tagi: volkswagen, Sheerness, Kent

Facebook Comments