Żydowska rodzina na wczasach obrzucona kamieniami w Kent

Plaża w Minster

Żydowska rodzina zaatakowana na wczasach

Do rasistowskiego incydentu doszło w Minster (Kent). Rodzina żydowskiego pochodzenia przebywająca na wczasach wybrała się na plażę w Minster, gdzie została obrzucona kamieniami przez grupę angielskiej młodzieży w wieku 16 i 18 lat (dwóch chłopców i trzy dziewczyny).
Członek żydowskiej rodziny zadzwonił na numer alarmowy 999 wzywając pomocy, ale pomimo, że napastnicy przebywali  na plaży o 4 po południu przez około 30 minut, policja nie przybyła na miejsce zdarzenia na czas aby ich zatrzymać.
W niedzielę 28 maja atak został zgłoszony na policję o godzinie 16.10.  Dwóch chłopców i trzy dziewczynki podbiegły do żydowskiej rodziny rzucając rasistowskie wyzwiska i kamienie w ich stronę.
Zaatakowana rodzina, która pochodzi ze Stamford Hill skróciła swój urlop i wróciła do domu.
Rzecznik policji Kent poinformował, że z uwagi, iż rodzina oddaliła się od miejsca ataku i nie było bezpośredniego zagrożenia policja nie przybyła na miejsce natychmiast.

Żydzi w Wielkiej Brytanii

W latach 2013-2015 jedna czwarta żydów z Wielkiej Brytanii postanowiła ją opuścić a około połowa stwierdziła, że nie ma dla nich przyszłości tutaj.

Na decyzje ma wpływ atmosfera uprzedzeń wobec osób urodzonych za granicą bądź reprezentujących odrębne kultury. W sondzie przeprowadzonej przez YouGov 45% Brytyjczyków zaakceptowało przynajmniej jedno anty-semickie stwierdzenie z formularza.

Sondę przeprowadzono w tydzień po zamordowaniu żydów w koszernym sklepie w Paryżu.

Gideon Falter, przezes Campaign Against Antisemitism (CAA): „Chociaż w Wielkiej Brytanii nie dochodzi do takich prześladowań jak w innych europejskich krajach – wynik sondy jest alarmujący.”

Społeczność żydowska w Wielkiej Brytanii liczyła w 2015 ok 250 000 osób i następował wzrost incydentów rasistowskich wobec tej społeczności.

Kampania Przeciw Antysemityzmowi (CAA) ujawniła, że 58% spośród ankietowanych 2,230 żydów brytyjskich stwierdziło, że nie wiąże swojej przyszłości długoterminowej z tym krajem. Jedna czwarta Brytyjczyków wierzy, że: „żydzi bardziej duszą pieniądze niż Brytyjczycy”, „żydzi uważają się za lepszych od innych” i „żydzi mają zbyt duże wpływy w mediach”.

Na początku 2015 roku Francja przeznaczyła 5000 funkcjonariuszy policji do ochrony żydów a brytyjski premier Dawid Cameron spotkał się z brytyjskimi żydami aby upewnić się czy są bezpieczni.

Tagi: żydowska rodzina, atatk rasistowski, żydzi

Facebook Comments