Pierwsza kobieca grupa terrorystyczna w Anglii

Aresztowanie jednej z terrorystek. Po prawej Mina Dich

Matka z córką utworzyły pierwszą kobiecą islamską grupę bojową w kilka tygodni po ataku terrorystycznym pod Parlamentem.
Mina Dich i Rizlaine Boular zostały oskarżone o planowanie zabójstwa londyńczyków. Ich słynne już aresztowanie nie uszło uwadze mediów. Policja oddała 5 strzałów a jedna z Muzułmanek została ranna. Do aresztowania doszło 27 kwietnia w Londynie i 30 na terenie hrabstwa Kent.

Boular z Willesden Green otrzymała dwa postrzały i trzy dni czekano w szpitalu z oskarżeniem. Była ona postrzelona w brzuch i w ramię.
Do dwóch kobiet dołączyła 20-letnia Khawla Barghouthi.
Mina Dich została aresztowana w osobnym rajdzie policji na terenie hrabstwa Kent.
Trzy oskarżone będą miały sprawę sądową 23 listopada 2017 w Old Bailey.
Podczas przesłuchań 11 sierpnia użyto połączenia video z więzienia HMP Bronzefield, gdzie przebywają oskarżone. Dwie z nich miały burki całkowicie zakrywające twarze i potwierdzały swoją tożsamość przez podniesienie dłoni.

Muzułmańska terrorystka została ranna w Północnym Londynie. (28.04.17)
W piątek przed godz. 19.00 aresztowano 20-letnią kobietę na Harlesden Road, Willesden. Policja oddała 5 strzałów. Aresztowano 7 osób zamieszanych w planowanie ataku terrorystycznego, w tym 16-latka.

Muzułmanka w burce została postrzelona w brzuch i ramię. Kiedy lekarze próbowali jej pomóc opatrzyć rany krzyczała: „Nie dotykajcie mnie”.

W chwili obecnej kobieta jest w szpitalu a jej stan nie pozwala na aresztowanie. Zamieszana była w planowanie spisku terrorystycznego.

Mohammed Amoudi

Mohammed Amoudi

Niedaleko miejsca, w którym dokonano aresztowania policja po cywilnemu przeprowadziła aresztowanie mężczyzny w autobusie. Wyciągniętą z autobusu kobietę, która z nim jechała zwolniono po przeszukaniu. Zmuszono ją aby odsłoniła twarz celem identyfikacji i sprawdzono jej bagaż.
Aresztowanym w autobusie (film 2) jest nauczyciel Mohammed Amoudi, lat 20, członek kontrowersyjnej grupy praw człowieka „Cage”. Amoudi posiada eksremistyczne poglądy. M. in. brał udział w wykładach islamskiego kleryka Haitham al-Haddad, który nauczał: „Jeżeli liderzy Kuffar (niewiernych) są zadowoleni z Twojej religii to znaczy, że zboczyłeś z drogi”.

Amoudi wcześniej próbował dotrzeć do Syrii aby przyłączyć do ISIS, aktualnie planował zabić policjanta.

W tym samym czasie aresztowano również 43-letnią kobietę w Kent. Łącznie aresztowano 7 osób.

Aresztowania nie są związane z wczorajszą próbą ataku nożownika pod Parlamentem. (Terrorysta islamski został aresztowany).

 

Facebook Comments

Comments are closed.