ASDA i Sainsbury’s nie chcą Chrześcijańskich jajek

CADBURY, ASDALogo polowania na jajka w 2016 i 2017. Słowo Easter zastąpiono słowem Cadbury

ASDA i Sainsbury’s odmówiły przyjęcia do sprzedaży Chrześcijańskich jajek „Real Easter Egg” choć sprzedają jajka halal firmy Guylian.

ASDA i Sainsbury’s nie chcą sprzedawać jajek Chrześcijańskich. Do jajek „Real Easter Egg” dołączona jest książeczka z informacją o tym jak ważna jest Wielkanoc dla Chrześcijan. Nie spodobało się to obydwu sieciowym kolosom, które odmówiły ich przyjęcia.
Tesco, Morrisons oraz Waitrose postanowiły takie jajka z Chrześcijańską informacją włączyć do swojej sprzedaży i zrobiły już na produkcie obrót 400 000 funtów. £220,000 ze sprzedaży jajek Chrześcijańskich przekazano na cele dobroczynne. Cena jednostkowa Chrześcijańskich jajek, które poparł Arcybiskup Yorku Dr John Sentamu to £3,99.
ASDA i Sainsbury’s sprzedają dziesiątki różnych jajek, włączając w to jajka halal produkowane przez belgijską firmę Guylian. Żywność halal wymaga specyficznego podejścia i użycia do produkcji innego rodzaju żelatyny (pochodzącej od zwierząt uśmiercanych metodą halal).
Sieć  Sainsbury’s sprzedaje m.in. kalendarze Adwentowe dla psów jednak nie chce sprzedawać Chrześcijańskich jajek. Twierdzi, że nie ma na nie zapotrzebowania.
„Real Easter Egg” firmy Meaningful Chocolate Company to jedyny produkt z imieniem Jezusa. Do kartonika załączona jest 24-stronicowa książeczka ukazująca śmierć i zmartwychstanie Jezusa.

Słowo Easter jest niepożądane

Kilka dni wcześniej Premier Theresa May potępiła National Trust za usunięcie słowa „Easter” („Wielkanoc”) ze swojego konkursu polowania na jajka Wielkanocne.
National Trust – organizacja zajmująca się ochroną zabytków i przyrody prowadzi co roku konkursy polowania na jajka na terenie swoich obiektów. W tym roku rozlepiono 300 plakatów reklamujących zabawę z jajkami w różnych miejscach, ale wcześniejszą nazwę „‚Easter Egg Trail’ zastąpiono ‚Cadbury’s Great British Egg Hunt’  eliminując słowo Easter i zastępując je nazwą sponsora Cadbury.
Arcybiskup Yorku  Dr John Sentamu potępił tę zamianę twierdząc, że usunięcie słowa najważniejszego święta Chrześcijaństwa to jak „splunięcie do grobu” Jezusa.
W mediach społecznościowych rozpętała się burza, wielu członków National Trust twittowało prosząc o natychmiastowe usunięcie członkostwa.

 

Facebook Comments