Matka przerobionej na kebaba dziewczyny pozywa policję

Charlene Downes z siostrą w centrum Blackpool krótko przed zaginięciem (w dolnym prawym narożniku)

Karen Downes pozwała policję z Lancashire o zaniedbania w sprawie śmierci jej córki.
Córka Charlene Downes zaginęła w Blackpool mając 14 lat
Oskarżonymi przez policję o zabójstwo byli Iyad Albattikhi i Mohammed Reveshi, a podczas sprawy sądowej okazało się, że dziewczynka została przerobiona na kebaba. Oskarżeni, którzy pracowali w lokalu Funny Boyz zostali uniewinnieni. W czasie ponownej rozprawy cofnięto zarzuty.
W ubiegłym tygodniu BBC Crimewatch wyemitowała nieznane zdjęcia z kamery CCTV z dnia zaginięcia dziewczyny.
Dziewczynka zaginęła w Blackpool 1 listopada 2003 roku.
Matka zamordowanej Charlene oskarżyła policję o zaniedbania dochodzenia przez lata i twierdzi, że gdyby je wówczas opublikowano to pomogłoby to schwytać sprawców.
Karen chce odszkodowania i publicznych przeprosin. Zdjęcia odkryli detektywi w ubiegłym roku.
Ujęcia pokazywały Charlene z jej siostrą na Bank Hey Street o godz 3.25pm (sobota po południu). Wróciły do domu. Wieczorem, tak samo ubrana, znowu wybrała się do centrum i ślad po niej zaginął.
Karen powiedziała w wywiadzie dla Mirrora: „Mi nie chodzi o pieniądze ale o zasady. Przez wszystkie te lata policja była w posiadaniu tych zdjęć i nigdy ich nie użyto.” Uważa, że udostępnienie tych zdjęć ostatnio to za mało i zbyt późno.
Trudno się dziwić Karen. Córka była ubrana w charakterystyczne spodnie z ptakami i ktoś mógł przypomnieć sobie gdzie ją widział. Po 10 latach jest to niemożliwe.
Główne oskarżenie przeciwko pracownikom Take away’a oparte było o nagranie z tego miejsca, które było wadliwe technicznie a policjant miał za to postępowanie dyscyplinarne.
Przy okazji dochodzenia w sprawie zaginięcia Charlene aresztowano 6 mężczyzn za wykorzystywanie seksualne dzieci. Wczoraj w Blackpool aresztowano szóstego, 38-letniego mężczyznę, którego oskarżono o gwałty w l. 2003 i 2004 na 15-latce. Pozostałych pięciu, lat: 33, 36, 37, 42 i 45 aresztowano w ubiegłym tygodniu. Tylko jednego mężczyznę w wieku 37 lat zwolniono bez postawienia oskarżenia. Pozostali zostali zwolnieni do czasu dalszego dochodzenia. Aresztowań w sprawie historycznych gwałtów dokonali detektywi badający zaginięcie Charlene Downes. W tej chwili nie wiadomo, czy gwałty miały bezpośredni związek z zaginięciem Charlene w tej znanej nadmorskiej miejscowości.

The Sun poinformował, że Charlene była ofiarą wykorzystania seksualnego w pobliżu miejsca zaginięcia. W Blackpool wykorzystywano 60 nieletnich dziewczynek. W zamian za usługi seksualne dostawały alkohol, papierosy lub kebaba.
Policja z Lancashire poinformowała w 2007 roku, że Charlene była zamordowana, ale do dziś nie odnaleziono jej ciała.
Dochodzenie ujawniło, że dziewczyna została rozkawałkowana i dodana do kebaba.
Właściciel Take Away’a Iyad Albattikhi mówił później, że żartował, mówiąc, że tak zrobił.
Także inni pracownicy Take Away’a o tym mówili. Choć na policji właściciel kebab-szopu zeznał, że jej nie znał, naśmiewał się, że „była mała”.
Albattikhi, pochodzi z Jordanii. Jego wspólnik Mohammed Reveshi, lat 50 był oskarżony o współudział w pozbyciu się ciała.
Dochodzenie wykazało, że nastolatka uprawiała seks z dorosłymi mężczyznami i była znana w Take Away’u, choć właściciel kłamał, że nie znał.
Dochodzenie w 2007 roku wykazało także, że Charlene z jednym lub z obydwoma mężczyznami uprawiała seks a jej zaginięcie było na tle seksualnym. Ok 21 wieczorem widziano ją w pobliżu restauracji z ubraną na czarno kobietą.
W 2004 roku doszło do awantury właściciela lokalu z bratem Tariqiem, który potem powiedział świadkowi Davidowi Cassidy: „wiem co się stało z Charlene. Została zabita, pocięta i włożona do kebaba. Było dużo krwi”.
Później świadek otrzymał od Reveshi pożyczkę 20000 funtów bez odsetek.
Sprawa trwa. Mężczyznom z Take Away’a grozi więzienie za uprawianie seksu z 14-latką.

Przeczytaj także:

  1. Ramsgate. Gwałciciele z Take Away’a uznani winnymi (Śmiali się i gwałcili nieletnią dziewczynę, bo zagubiona spytała ich o drogę)
  2. Gwałt w restauracji „Royal Bengal”
  3. Uchodźcy zgwałcili dwunastolatka i sfilmowali gwałt
  4. Kobieta opowiada jak została zgwałcona przez 5 obcokrajowców
  5. Sześciu azylantów zgwałciło inwalidkę
  6. Nielegalny imigrant gwałcił z powodu różnic kulturowych
  7. Somalijczyk gwałcił, bo nie wiedział, że nie wolno
Facebook Comments