George Soros sponsoruje ruch przeciwko Brexitowi

Gina Miller z Best for Britain

George Soros, miliarder, który wzbogacił się grając na giełdzie przeciwko funtowi brytyjskiemu w 1992 roku, przeznaczył 400 000 funtów na to aby Wielka Brytania pozostała w Unii Europejskiej.

Brytyjskie media donoszą, że miliarder George Soros przekazał 400 000 funtów jednej z fundacji brytyjskich walczących z Brexitem.
George Soros ma przeciw komu walczyć. Najbardziej zagorzały przeciwnik Unii Europejskiej Nigel Farage, który podsycał niechęć do imigrantów otrzymał 1 milion funtów, a z pomocą przychodziła cała rzesza pomniejszych sponsorów. Aaron Banks nie tylko przekazał 1 mln na UKiP, kierowany wówczas przez Nigela Farage’a. Sponsorował takie anty-europejskie ruchy jak Grassroots Out, Leave EU, Vote Leave.

George Soros w 1992 roku grając przeciwko funtowi brytyjskiemu zarobił 1.5 miliarda funtów (1,8 miliarda dolarów) wyprzedając funty za marki niemieckie. Soros otrzymał wtedy tytuł: „ten, który rozbił Bank of England”.

£400,000 funtów na kampanię przeciwko opuszczeniu Unii przez Brytanię Soros przekazał fundacji Best For Britain utworzonej i zarządzanej przez Ginę Miller.
Skala wsparcia dla pozostania w Unii Europejskiej, udzielona przez Sorosa, wzbudziła obawy zwolenników Brexitu, że będą próby rozwodnienia Brexitu i doprowadzenia do pozostania w Unii.
Fundacja Best for Britain prowadzi kampanię zmierzającą do powtórzenia referendum na temat wyjścia, próbując przekonać do pozostania.
Gina Miller jest milionerką, która założyła fundację w 2014 roku. Fundusze Sorosa są jednym z wielu źródeł fundacji.

Kim jest George Soros?

Andreas von Rétyi – znany niemiecki politolog i publicysta, autor książki: „George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata” mówi o Sorosie tak:

„Wygląda na to, że jest globalnym cinkciarzem, który dorobił się na gigantycznych spekulacjach walutami. Sam siebie kreuje na wielkiego filantropa, w rzeczywistości jest megazagrożeniem dla świata. Tego świata, w którym żyjemy, który znamy, bowiem Soros wymyślił dla nas wszystkich świat inny, w jego mniemaniu lepszy, bo pozbawiony narodów, tradycji, religii, za to oparty na nieustannych spekulacjach gospodarczych, głównie walutowych, co uczyniło zeń miliardera. Sam dla siebie jest bóstwem, po cóż mu więc wiara w Boga? Uzyskał niewyobrażalne wpływy poprzez uzależnioną od niego finansowo sieć tysięcy fundacji, instytutów, uczelni w 90 krajach. Tą misternie uplecioną siecią spowity jest cały glob. Nic dziwnego, że ma możliwość rujnować narodowe gospodarki, przyczyniać się do przewrotów, obalać rządy – stworzył sobie do tego narzędzie. Teraz doświadczamy tego typu działań w Polsce”. Andreas von Rétyi 2016.

 

Tagi: George Soros, Gina Miller, Best For Britain

Facebook Comments