Islam zagraża Chrześcijanom – ostrzega książę Walii Karol

Islam zagraża Chrześcijanom – ostrzega książę Walii Karol

Książę Karol

Książę Karol Filip Artur Jerzy Mountbatten-Windsor

„Mosty pomiędzy Chrześcijaństwem i Islamem są niszczone przez rosnące zastraszanie, wzajemne oskarżenia i prześladowania” – ostrzega Książę Walii.
Takich mocnych słów użył książę po dniu spędzonym z koptyjskimi i ortodoksyjnymi syryjskimi społecznościami w Londynie i Hertfordshire. Książę przyjął przywódców religijnych z Środkowego-Wschodu a także Arcybiskupa Canterbury i Biskupa Londynu w Clarence House, w swoim domu w Londynie.
Książę Walii Karol, syn Elżbiety II i Filipa, był szczerze zmartwiony słuchając o rosnących utrudnieniach spotykających Chrześcijan w regionie Środkowego Wschodu i w Północnej Afryce, które mają najmniejszą liczbę Chrześcijan na świecie – jedynie 4% populacji.
Książę Karol powiedział, że relacje między wiarą chrześcijańską i islamem osiągnęły kryzys i wzywa do zakończenia „ignorancji i niezrozumienia”, które on sam od dziesiątek lat próbuje zwalczyć.
„Wydaje mi się, że nie możemy zignorować faktu, że Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie i Środkowym Wschodzie są coraz częściej atakowani przez islamskich fundamentalistycznych żołnierzy. Chrześcijaństwo wywodzi się dokładnie ze Środkowego Wschodu i nie możemy zapominać o naszych braciach i siostrach w Chrystusie ze Środkowego Wschodu.
„Przez dwadzieścia lat, próbowałem budować mosty pomiędzy Islamem i Chrześcijaństwem i zetrzeć ignorancję i niezrozumienie. W tej chwili osiągnęliśmy kryzys, kiedy te mosty są celowo niszczone, przez tych, którzy odnoszą z tego korzyści, poprzez zastraszanie, fałszywe oskarżenia i zorganizowane prześladowania – także obecnie – społeczności Chrześcijańskich na Środkowym Wschodzie”
Wiele grup islamskich walczących przeciwko rządowi Assada w Syrii zastrasza i prześladuje kleryków i ma na celowniku kościoły. Ataki na Chrześcijan miały miejsce także w Egipcie.
W ostatnim dziesięcioleciu, od 2003 roku, kiedy zakończyła się wojna w Iraku, fundamentalistyczna Al-Kaida identyfikuje Chrześcijan z Zachodnią inwazją i okupacją.

Facebook Comments