Dochodzenie w sprawie planowanej masakry w Cardiff

Rzeczy znalezione podczas aresztowania

17-letni biały Brytyjczyk – islamista planował dokonać masakry w czasie koncertu Justina Biebera w Cardiff, który miał miejsce 30 czerwca 2017.
Kiedy policja go zatrzymała znalazła przy nim młotek i nóż oraz list, w którym twierdzi, że jest żołnierzem ISIS. Wyjaśniał, że dokonał ‚dzisiaj’ ataku terrorystycznego z uwagi, że rząd bombarduje Syrię i Irak oraz groził, że w przyszłości będzie więcej ataków.

Nastolatek, którego nazwiska nie można ujawnić z uwagi na wiek, 2000 razy wyszukiwał w internecie jak przystąpić do ISIS, jak przeprowadzić atak terrorystyczny oraz ‚atak terrorystyczny w Cardiff’.

Policja znalazła notatki, jak przeprowadzić atak samochodem na „niewierzących” oraz żeby strzelać w szyję niewiernym, którzy przeciwstawiają się Allahowi.

Nastolatek został oskarżony i nie przyznaje się do planowania zamachu. Zaprzeczył aby rozpowszechniał materiały terrorystyczne, kiedy na jego koncie na Instagramie znaleziono materiały propagandowe Daesh.
Podczas trwającej dwa tygodnie sprawie sąd Birmingham Crown Court uznał go winnym zarzucanych czynów. Wyrok zapadnie 10 stycznia.
Oskarżyciel Matthew Brook powiedział: „Z czasem jego zainteresowania przerodziły się w planowanie samobójczego zamachu w imię Islamu”.

W sądach Wielkiej Brytanii prowadzonych jest jednocześnie 500 spraw o terroryzm.

Facebook Comments