Chrześcijanie nie mają wstępu na uniwersytet Oxfordu bo ich religia jest szkodliwa!

Uniwersytet Oxford

UNIWERSYTET OXFORD

Uniwersytet Oxford nie jest zbyt gościnny dla Chrześcijan. Związki zawodowe na uniwersytecie Oxford, który kończył m. in. były minister Sikorski poszły na całość i oficjalnie prześladują Chrześcijan.
Właśnie wydały Chrześcijanom zakaz  brania udziału w studenckich targach, twierdząc, że ich religia jest szkodliwa, że jest usprawiedliwianiem homofobii i neokolonializmu.
Wiceprezes Związku Zawodowego Frederick Potts powiedział, że „ta religia jest szkodliwa”.
Decyzja o wykluczeniu Chrześcijan została ujawniona w emailu wewnętrznym, który wypłynął na zewnątrz i wywołał furię wśród wierzących.
Ostatniej nocy studenci napisali wniosek potępiający ‚wykluczenie’ jako zamach na wolność słowa i wyznania.
Frederick Potts powiedział, że: „wpływ Chrześcijan i ich zasad postępowania w stosunku do wielu marginalizowanych mniejszości jest szkodliwy”
Organizatorzy twierdzili również, że popularne targi studentów to „przestrzeń świecka” i że „nie chcą tworzyć monopolu na obecność jakiejkolwiek indywidualnej wiary”, informuje gazeta studencka Cherwell.
Ale ostatniej nocy niektórzy studenci potraktowali to jako atak na wolność wypowiedzi i wolność wyznania.
Studenci oświadczyli, że Związki Studentów ‚The Balliol JCR’ nie powinny wydawać decyzji na temat grup religijnych i religijnej ekspresji.
Organizatorzy targów studenckich zgodzili się aby było jedno stanowisko religijne z ulotkami ale nie wolno, żadnym przedstawicielom religii go obsługiwać.
Prezes związku studenckiego Hubert Au twierdzi, że decyzję uzgodniono ze społeczeństwem Chrześcijan.
Przedstawiciele Chrześcijan mówią, że to jest mylna informacja.
Pomiędzy absolwentami Oxfordu są takie osobistości jak Radosław Sikorski, Minister Spraw Zagranicznych Boris Johnson i dziennikarz Robert Peston.
Na zapytanie w tej sprawie Daily Maila panowie Mr Au i Mr Potts nie raczyli odpowiedzieć.
Dyrektor Andrea Williams, szef egzekutywy Christian Concern powiedziała dla Daily Maila: „Wiodąca w świecie instytucja (Oxford), założona na Chrześcijańskich wartościach zapomina o swojej wielkiej historii”.

 

Facebook Comments

Comments are closed.