Profesor Oxfordu dyskryminuje tych, którzy odrzucają jego zaloty

Oskarżany o bullying profesor Oxfordu Peter Norreys - fizyka plazmowa i nauka o energiach wysokich częstotliwości

Amerykański fizyk wniósł skargę o dyskryminację przez profesora, którego zaloty odrzucił. 32-latek Dr Matthew Levy pracował nad projektem naukowym w Wolfson College, którym kierował prawie dwa razy starszy, 57-letni Peter Norreys ze znanego Uniwersytetu.
Pewnego dnia Peter Norreys postanowił wykorzystać sytuację i zaczął zalecać się do młodszego naukowca. Ten odrzucił jednak jego zaloty a Peter, wykorzystując swoją pozycję zaczął się mścić. Postanowił utrudniać pracę Leviego nad realizowanym przez niego projektem m.in. nie chciał zwracać kosztów.
Królewskie Towarzystwo Naukowe zasponsorowało projekt Leviego w 2015 roku i od tego czasu fizyk rozpoczął badania. Dr Levy pozwał do sądu pracy rektora Oxfordu, magistrów i Petera Norreys’a o dyskryminację seksualną.
Na posiedzeniu sądu pracy w Reading (Berkshire) Levy zeznał, że profesor uwziął się na niego kiedy razem pracowali nad projektem. Kiedy odrzucił amory profesora stał się obiektem znęcania (bullyingu). Profesor zaczął skrupulatnie kontrolować projekt i czepiać się wszystkiego (m. in. kosztów), co wcześniej, przed zalotami nie miało miejsca. Profesor zaczął oskarżać swoją ofiarę, o nie informowanie o wszystkim co dotyczy projektu, co w/g Leviego nie było prawdą.
Profesor wszczął „dochodzenie” o postępach projektu, zarzucając brak postępów. W pażdzierniku Peter Norreys wysyłał emaile do Leviego zarzucając mu, że jego nieobecności mają wpływ na wydajność i muszą być przerwane. Z zasponsorowanych przez różne instytucje środków 34000 funtów Levy na projekt otrzymał tylko połowę dzięki ingerencji odtrąconego profesora Oxfordu.
Sąd pracy nie mógł interweniować, z uwagi, że Levy nie był pracownikiem Uniwersytetu, ale sprawa ujrzała światło dzienne.

Koniec roku nie jest zbyt przychylny słynnemu Oxfordowi. Skandal goni skandal.

Na początku października wybuchł skandal, kiedy okazało się, że Chrześcijanom odmówiono obsługi stanowiska na wewnętrznych targach z uwagi na to, że: wpływ Chrześcijan i ich zasad postępowania w stosunku do wielu marginalizowanych mniejszości jest szkodliwy

W końcu października media obiegła informacja, że pracownik uniwersytetu w Oxfordzie rozsyłał materiały terrorystyczne.

2 listopada to informacja o niewyżytym profesorze.

Jeżeli posiadasz informacje na temat tego co dzieje się naprawdę w Oxfordzie napisz do nas na adres: base2u@gmail.com

Facebook Comments

Comments are closed.