17-latka po szczepionce Gardasil dostała paraliżu

Nicole El-Safty przed szczepieniem i po szczepieniu Gardasilem

Nicole El-Safty z miejscowości Clacton w hrabstwie Essex (Anglia Wschodnia), lat 17, po szczepionce Gardasil przeciw HPV (brodawczakowi ludzkiemu powodującemu m.in. raka macicy) ciężko zachorowała. Uważa, że właśnie przez to szczepienie dostała paraliżu.
Dziewczyna kilka miesięcy po zaszczepieniu zaczęła mieć różne objawy chorobowe, których nie rozumiała.
Lekcje tańca, które pobierała musiała przerwać ponieważ nie mogła się ruszać.
Szczepienie wywołuje obawy tysięcy nastolatek. Nicole nie jest jedyną Angielką, która dostała paraliżu po szczepieniu.
Pracownicy służby zdrowia zaprzeczają jakoby szczepionka mogła powodować paraliż, choć potwierdzają występowanie innych skutków ubocznych jak bóle głowy, gorączka i nudności, które mogą być objawami zatrucia.
Szczepionkę Gardasil otrzymują dziewczęta w wieku 12-18 lat w ramach zaleceń opieki zdrowotnej brytyjskiej służby zdrowia NHS. W USA szczepionkę otrzymują dziewczyny i młodzi chłopcy, którzy są także narażeni na choroby spowodowane brodawczakiem.
W wywiadzie dla Daily Mail’a El-Safty powiedziała: „Z osoby całkowicie sprawnej i zdrowej w każdym względzie stałam się osobą unieruchomioną, nie mogę się ruszać.
„Pewnego dnia zobaczyłam w telewizji nagłówek alarmujący o wpływie wirusa HPV. Miałam wszystkie objawy, w tym problemy z sercem, ciężkie wrzody i paraliż. Potem dowiedziałam się, że także jest prawdopodobna niepłodność. Nadal zajmuję się lokalną polityką i studiują prawo, ale moim głównym celem jest ostrzeganie innych dziewczyn o tym szczepieniu. To niebezpieczne i przerażające.”
Obecnie El-Safty ma 22 lata.
W marcu 2014 roku w kilka miesięcy po otrzymaniu szczepionki zalecanej przez NHS została unieruchomiona w łóżku i cierpiała ogromny ból, ataki lęku i bezradność.
El-Safty: „Przez wiele miesięcy wracałam do szpitala i go opuszczałam nie wiedząc, co powoduje chorobę. W końcu postawiono diagnozę rwy kulszowej.
Ale to nie miało sensu.”
Przed chorobą El Safty była bardzo zwinna i spędzała wiele godzin na tańcu. Ćwiczyła po 18 godzin tygodniowo aby zostać profesjonalną tancerką.
Kiedyś poznała 28-letniego chłopaka o imieniu Matt, który stał się jej podporą. Ale jej stan zdrowia się pogarszał i po chwilach radości w jej prywatnym życiu sprawy się pogorszyły.
El-Safty: „Ból spływał po ramieniu i promieniował do pleców. Moja twarz zaczęła wyglądać jak po paraliżu. To było przerażające.”
Dziewczyna musiała zaprzestać swoich ulubionych zajęć z tańca. Bóle trwały po 24 godziny i musiała poruszać się na wózku. Pojawiły sie poważne problemy żołądkowe, przepukliny, zaniki pamięci.
Kiedy EL-Safty zobaczyła program o skutkach ubocznych brania szczepionki, nie mogła uwierzyć, bo lista objawów całkowicie pasowała do jej sytuacji. Zrozumiała, że to nie jest rwa kulszowa.
Nic El – Safty jest członkiem facebookowej grupy „Parents of sons and daughters suffering illnesses after HPV vaccine.” Jest to grupa, do której należą rodzice  podejrzewający, że choroby ich dzieci nastąpiły wskutek szczepienia.
W jednym z postów wspomniała, że to nieuleczalna choroba ale jej dwie cyber – koleżanki nie miały tyle szczęścia co ona i zmarły.

 

 

Tagi: po szczepionce Gardasil
Facebook Comments