Braki kadrowe szansą dla Polaków

Szansą dla Polaków poszukujących pracy w Wielkiej Brytanii może być praca w małych i średnich firmach w West Midlands. Ostatnio pracodawcy z tego regionu podali do publicznej wiadomości, że w 2/4 firm brakuje rąk do pracy. Braki kadrowe są dramatyczne, firmy odczuwają je do tego stopnia, że zmniejszają się im zyski z prowadzonej działalności.Brakuje pracowników fizycznych.

Problemem firm jest także brak środków finansowych na podnoszenie kwalifikacji pracowników działu sprzedaży i marketingu. Przed Polakami otwiera się nowa szansa – poszukiwani są specjaliści od sprzedaży i tworzenia wizerunku firmy. Aż jedna czwarta wszystkich firm już odczuwa skutki niskich kwalifikacji i niewielkich umiejętności pracowników z działu marketingu i chętnie wymieniłaby kadrę.

Problemem jest również brak umiejętności z zakresu technologii informacyjnej. Pracodawcy uważają, że aby budować dobrą pozycję firmy trzeba zainwestować w kształcenie ludzi, jednakże problemem są straty spowodowane brakiem profesjonalizmu pracowników. W konsekwencji szefowie nie dysponują funduszami na kształcenie.

Polacy mają opinię ludzi wykształconych, ze sporym bagażem zawodowych doświadczeń w swojej branży i dlatego właściciele firm są zainteresowani rekrutacją Polaków. Pomimo braku wykwalifikowanej kadry, pracodawcy nie zdecydowali się na zwiększenie funduszy na kształcenie, choć mają świadomość tego, jak ważna we współczesnej firmie jest wykwalifikowana kadra. Odpowiednie umiejętności pracowników decydują o rynkowym sukcesie przedsiębiorstwa.

Facebook Comments

Be the first to comment on "Braki kadrowe szansą dla Polaków"

Leave a comment