Wymagania pracodawców w Anglii

Czego wymagają pracodawcy brytyjscy?

Pracodawcy w Polsce zwracają uwagę przy rekrutacji na doświadczenie. Wymagają od młodych ludzi, którzy dopiero, co ukończyli szkołę lub uczelnie, aby posiadali doświadczenie zawodowe. Ich wymaganie, choć zrozumiałe bardzo utrudnia młodemu człowiekowi znalezienie pierwszej pracy. Dlatego też młodzi ludzie decydują się na wyjazd z kraju do Wielkiej Brytanii.

Brytyjscy pracodawcy nie oczekują doświadczenia, ale pracowitości i szybkiego uczenia się zawodu. Polakom w Wielkiej Brytanii łatwo zmienić fach, bo mogą uczyć się wszystkiego od podstaw i to w praktyce. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu panowało przekonanie, że Polacy wykonują jedynie pracę, której nie chcą brać Brytyjczycy, np.: opiekunek do dzieci, hydraulików, pracowników na zmywaku, sprzątaczki.

Okazuje się, że coraz więcej Polaków pracuje w instytucjach finansowych, dużych sieciach hotelowych, w przychodniach, instytucjach kultury i ośrodkach naukowych. Polacy mieszkający na Wyspach mówią, że zarobki u angielskich pracodawców są zdecydowanie wyższe niż w Polsce i pozwalają na godne życie. Pieniędzy wystarcza na opłaty mieszkaniowe, pożywienie, odzież, kulturę i drobne przyjemności. W Wielkiej Brytanii widzą przyszłość dla siebie i swoich dzieci. Nie wierzą już polskim politykom, że mogą wracać, że w Polsce będzie się im żyło równie dobrze. W Polsce o własnym mieszkaniu i dobrze płatnej pracy mogą tylko pomarzyć. Oczywiście tęsknią za pozostawioną w Polsce rodziną i przyjaciółmi.

Nie rozważają powrotu do Polski, bo cenią komfort życia i normalność.

Facebook Comments

Be the first to comment on "Wymagania pracodawców w Anglii"

Leave a comment