Barcelona. Hiszpańska katedra Sagrada Familia ewakuowana!

Katedra Sagrada Familia. Barcelona.

Grupa pirotechników badała wana zaparkowanego obok katedry Sagrada Familia

W słynnej katedrze Sagrada Familia (Barcelona, Hiszpania), został ogłoszony alarm bombowy, w trzy dni po alarmie bombowym w belgijskiej katedrze Notre Dame.
Policja poinformowała, że było to związane ze znalezieniem podejrzanego pakunku (podobnie jak w Notre Dame).
Pobliskie metro zostało wyłączone a pasażerom kazano uciekać.
Do zdarzenia doszło w niespełna miesiąc od masakry na La Ramblas także w Barcelonie i drugiego ataku w Cambrils. Na La Ramlas, kiedy jihadysta wjechał w tłum zabił 13 osób a 130 zostało rannych. W Cambrils zginęłą kobieta a 6 osób zostało rannych.

Policja odwołała alarm twierdząc, że to pomyłka. To już drugi alarm którego wyparto się w tym tygodniu. Także incydent z zatruciem gazowym na lotnisku we Frankfurcie został przez niemiecki Bild, który o nim donosił, określony jako nie będący atakiem terrorystycznym (czytaj: Atak gazowy na lotnisku we Frankfurcie – Bild się wycofuje)

Po znalezieniu podejrzanej paczki w Sagrada Familia policja ogłosiła ewakuację. Grupa pirotechniczna pojawiła się na miejscu aby sprawdzić wana i ogłosiła, że to fałszywy alarm.
Pobliska stacja metra została zamknięta. Turystom nakazano trzymać się z dala od kawiarni i barów oraz nakazano uciekać tym, którzy byli w środku.
Zamknięto także kilka ulic.

Uwaga: Alarm bombowy w katedrze Notre Dame, w Belgii nie był fałszywy. Naprawdę znaleziono walizkę, którą podrzucił człowiek nagrany kamerą przemysłową. Dochodzenie w toku.

Facebook Comments