Liderzy Britain First oskarżeni o wzbudzanie religijnych niepokojów

Paul Golding i Jayda Fransen podczas demonstracji anty-terrorystycznej w Birmingham

Lider Britain First Paul Golding, lat 35 i jego zastępczyni Jayda Fransen z Penge w Londynie Południowym zostali oskarżeni przez policję o wzruszanie nienawiści religijnej.
Policja w Kent prowadzi dochodzenie w sprawie niepokojenia społeczności muzułmańskiej i wzbudzania nienawiści na tle religijnym. Ma maju policja z Kent aresztowała parę i zwolniła po przesłuchaniu. Rozdawali oni ulotki w Thanet i Canterbury oraz publikowali wideo ze swojego wypadu pod sąd gdzie odbywała się sprawa oskarżonych o gwałt Muzułmanów. Udali się także do lokalu, w którym pracowali wcześniej gwałciciele i to obsługa prawdopodobnie zgłosiła najście.
Paul Golding ma postawiony zarzut trzykrotnego zachęcania do nienawiści religijnej a Jayda Fransen poczwórnego.
Oboje mają stawić się w sądzie w Maidstone 17 pażdziernika.

 

19 MAJA 2017: Jayda Fransen i Paul Golding z organizacji Britain First zostali aresztowani za swoją antyislamską działalność.

Marian Łukasik poinformował Brytol.com , że planowana w Birmingham demonstracja anty-islamska nie odbędzie się, z uwagi, iż organizatorzy zostali aresztowani i chociaż ich zwolniono, to w dzień planowanej demonstracji muszą zgłosić się na policję. Planowana zatem anty-islamska demonstracja obędzie się zatem w innym terminie.
Liderzy radykalnej prawicowej Britain First Paul Golding i Jayda Fransen zostali aresztowani w czasie kampanii, którą prowadzili w związku ze sprawą o gwałt 16-latki w Ramsgate, jak donosi KentOnline jednak Jayda i Paul dostali od policji polecenie odnośnie nie udzielania żadnych informacji w sprawie aresztowania, ponieważ zostaną aresztowani ponownie. Razem z nimi aresztowany został wieloletni aktywista Britain First John Louis.

W sądzie w Canterbury prowadzona jest sprawa o gwałt 16-latki przez grupę mężczyzn, w tym właściciela jedzenia na wynos KEBAB – 555 – PIZZA. Tamin Rahani jest też właścicielem mieszkania, w którym dokonano gwałtu zbiorowego. Zbulwersowana sprawą Jayda Fransen, lat 31 wspólnie z Paulem Goldingiem, lat 35 udali się do lokalu 555 w Ramsgate (obecnie nosi on nazwę „Just Eat”), do którego ich nie wpuszczono. Jayda Fransen wytykała personelowi lokalu, że na ich stronie www, można wciąż znaleźć zdjęcia gwałciciela. Po interwencji lokal zdjął te zdjęcia ze strony.

Następnie członkowie BF udali się do budynku sądu w Canterbury gdzie rozdawali ulotki i nagrali kolejny materiał pokazujący oskarżonego oraz prawnika, który nie chciał się przedstawić.
W dniu 10 maja (środa) Fransen i Golding zostali oboje aresztowani jako podejrzani o podżeganie do religijnej nienawiści.
Britain First w oświadczeniu podała, że na ich liderów policja zorganizowała łapankę. Jeden samochód blokował drogę a kiedy oni się zatrzymali wokół pojawiło się kilka policyjnych samochodów, skąd policjanci wysypali się i dokonali aresztowań. Liderzy zostali zabrani do osobnych vanów, gdzie dokonano ich przeszukania, skonfiskowano telefony, a następnie przez 11 godzin przetrzymywano zatrzymanych. Policja skonfiskowała także ulotki Britain First.

Było to już piąte aresztowanie Jaydy Fransen i jedenaste Goldinga.
Do zatrzymania doszło w jeden dzień po tym jak były członek EDL Robinson został aresztowany za obrazę sądu w Canterbury, której miał się dopuścić w dniu 8 maja, dokąd udał się z kamerą relacjonować tę samą sprawę o gwałt.
Tommy Robinson jest postacią kontrowersyjną i byłym członkiem EDL-u (English Defence League). Jego prawdziwe nazwisko to Stephen Christopher Yaxley-Lennon.
W środę (10 maja) przedstawiciel policji w Kent oświadczył, że zatrzymano w Luton, Bedfordshire, 34-letniego mężczyznę za obrazę sądu i jest to związane z incydentem w sądzie w Canterbury w poniedziałek 8 maja.
Tommy Robinson założył EDL w 2009 roku ale opuścił ją w 2012. Organizacja miała przeciwstawiać się zalewowi radykalnego Islamu.
BBC nagrała dokument jak Tommy Robinson spotkał islamskiego aktywistę Mo (Mohammad?) i zaraz po tym stanowisko Tommiego odnośnie Islamu uległo złagodzeniu.
W autobiografii w 2013 roku Robinson twierdzi, że po prostu mu zapłacono aby opuścił EDL. Miała to zrobić fundacja Quilliam, która temu stanowczo zaprzecza.
Po przesłuchaniu policja zwolniła liderów Britain First, ale wezwała ich na 3 czerwca. Jest to data, kiedy miał się odbyć protest anty – islamski w Birmingham. Zwolniony został także Tommy Robinson.
Konieczność stawienia się na policję organizatorów protestu w Birminghan spowodowała odwołanie demonstracji ale Fransen i Golding zapowiadają, że odbędzie się w innym terminie.

 

Facebook Comments