Pracownik Oxfordu rozsyłał materiały terrorystyczne

Oxford. Prince Charles House.

Uniwersytet Oxford

Nie umilkły echa skandalu związanego z prześladowaniem Chrześcijan na Oxfordzie, kiedy okazuje się, że jeden z pracowników korzystał z materiałów szkoleniowych dla terrorystów.
30-letni mężczyzna został zawieszony w pracy na Uniwersytecie, kiedy okazało się że ściąga na komputer materiały szkoleniowe dla Islamistów na temat przeprowadzania zamachów. Człowiek ten pięć lat temu został skazany we Włoszech za terroryzm na dwa i pół roku.
Człowiek nie znany z nazwiska rozsyłał także materiały terrorystyczne. Nie ujawniono jego stanowiska ani czy mógł wpływać na studentów. Nie ujawniono jak długo pracował na uniwersytecie.
Mówi się, że człowiek przeszedł na Islam ucząc się języka arabskiego. Chciał dostać się do Afganistanu do oddziałów prowadzących świętą wojnę. Był w związku z Marokanką. We Włoszech odsiadywał różne wyroki.
Pracownik Oxfordu został zawieszony do wyjaśnienia.
Policja nie prowadzi w tej sprawie dochodzenia.

Na początku października wybuchł skandal, kiedy okazało się, że Chrześcijanom odmówiono obsługi stanowiska na wewnętrznych targach z uwagi na to, że: wpływ Chrześcijan i ich zasad postępowania w stosunku do wielu marginalizowanych mniejszości jest szkodliwy

Facebook Comments

Comments are closed.