Imam zachęcał w meczecie do terroryzmu

Sąd na Old Bailey - Londyn

40-letni imam, islamista Kamran Sabir Hussain powiedział wyznawcom: „kiedyś zobaczymy czarną flagę na Big Benem”, oraz „bycie męczennikiem Kalifatu jest lepsze niż sukces w koledżu”

Imam Kamran Sabir Hussain z Knightsbridge Way, Tunstall, Stoke-on-Trent, zagorzały zwolennik islamizacji świata ma proces w sądzie na Old Bailey. Hussain podczas spotkań z islamską młodzieżą nauczał jak to pięknie ginąć za Islam, a w szczególności za Państwo Islamskie ISIS (Daesh). Mi. in. mówił, że trzylatki osiągną „wieczną przyjemność” walcząc w imię jihadu i ani Królowa ani Premier nie zatrzymają praw Allaha.
Hussainowi przedstawiono 6 zarzutów, do których nie przyznaje się. Teraz już wyrzeka się Państwa Islamskiego, co oznacza, że jego nauczanie było stekiem kłamstw. Gdyby wierzył sam, w to co głosił, to pierwszy nadstawiłby karku i z dumą mówił, że on także gotów jest nawet na piękną śmierć a co dopiero na więzienie, w których są już przecież posiłki halal.

Policja zebrała dowody, że Hussain wygłosił co najmniej 17 kazań, w których nawoływał do poświęcania swojego życia za Kalifat, którego się teraz wyrzeka.

M. in. rok temu, 2 września 2016 wygłosił kazanie, w którym głosił, że „męczeństwo to najwyższy sukces, większy niż szkoła czy koledż”. W kazaniu brało udział 35 dorosłych z dziećmi,
Ci, którzy umarli „walcząc za Allaha” nie mają się czego obawiać ponieważ będą mieli to wybaczone (mordowanie niewiernych, przyp. autora).

Na jednym z nagrań mówi: „Co jest naturą życia? To że jesteś zabitym, że ty zabijasz i zostajesz zabitym. To jest częścią kontraktu, walczyć na drodze wypełnienia zabijać i być zabitym.”

„W zamian za to Allah zaoferuje ci życie w nieskończonej szczęśliwości”.

Głos dzieci także będzie słyszany przez Allaha w dniu ostatecznym, mówił Hussain: „z ranami od kul czy z ranami od miecza  jesteś uniesiony w sytuacji, kiedy krew dobywa się z Twojego ciała”. „Męczennicy stali przed linią frontową broniącą Islamu i Muzułmanów. Odpowiedzieli na zawołanie Allaha i jego posłannika.” W zgromadzeniu, na którym były wygłaszane te słowa było trzech 5-cio latków.
19 sierpnia 2016 w kazaniu do 25 dorosłych z 15 dziećmi poniżej 15 roku życia oskarżył rząd o założenie grup English Defence League i Britain First celem obrażania Muzułmanów i zwalczania ich. Dodał, że „Kuffar (niewierni) zaatakują was i zabiją„. Dalej mówił: „Powstań i bądź gotów aby się poświęcić, bądź gotów aby stanąć w twarz z elementami szatana, bądź gotów na rozlanie krwi i że Twoja krew zostanie wytoczona.”
Policjant w przebraniu noszący imię Qassim nagrywał w czerwcu ubiegłego roku kazania Hussaina w meczecie w Stoke-on-Trent, 229 Tunstall High Street. Meczet ma charakter fundacji sponsorowanej przez nie wiadomo kogo.
Dziesięć nagranych kazań było zaprezentowanych w sądzie. Były one po angielsku z wtrąceniami klasycznego języka arabskiego (jak „kuffar, mujahideen, inshallah„).
Oskarżycielka Sarah Whitehouse QC powiedziała, że wymowa większości z nagrań jest bezdyskusyjna. Wybiegały one daleko poza to co jest obecnie nauczane w Islamie.
W marcu ubiegłego roku Hussain zamieścił w mediach społecznościowych wiadomość, że „Kalifat puka do Twoich drzwi” i że „spełnienie nakazów Allaha jest bliskie”. A dalej: „Wiadomość dla Ciebie jest jasna. Umrzyj we wściekłości”.
W innym poście nauczał: „Islam jest światłem Allaha aby rozgonić ciemność Kuffar (niewiernych)”. Zobacz też: Kafir
24 czerwca 2016 Imam Hussain dał 24 minutowe kazanie w których wychwalał zwycięstwa militarne Islamu. Mówiąc o bitwie pod Badr, w której wojska Mahometa zwyciężyły znacznie większe oddziały wroga, porównał sytuację do dzisiejszej Syrii. Mówił o małym kraju stojącym w obliczu „pompatycznej i aroganckiej armii”. Hussain poprosił aby modlić się za zwycięstwo i zniszczenie tych, którzy walczą z Kalifatem.
5 sierpnia Hussain pochwalił się, że jego kongregacja mudżahedinów (świętych wojowników), „zajmuje ziemię, stawia czarną flagę i ustanawia prawo Allaha ponad karkami ludzi, którzy tego chcą lub nie chcą i nikt, ani Królowa, ani Premier nie może powiedzieć, że nie wolno ustanawiać prawa Allaha” (szariat – przypis autora).
Następnie ktoś (nie Hussain) powiedział: „Inshallah (Bóg tak chce), zobaczymy czarną flagę Islamu nad Big Benem i Downing Street„. Te słowa także zostały nagrane przez policję i zaprezentowane w sądzie.
Hussainowi zarzuca się dwukrotne zachęcanie do wspierania Państwa Islamskiego IS i 6 innych działań zachęt do terroryzmu. Został aresztowany w dniu 14 lutego 2017. Na policji odmówił zeznań ale napisał oświadczenie, że jest gotów przedyskutować „trudne pojęcia w zmieniającym się świecie”, które są podstawą jego religii i nie uważa on aby kogokolwiek zachęcał do terroryzmu.
Sprawa w toku.
W sądach Wielkiej Brytanii prowadzonych jest w tym samym czasie około 500 spraw o terroryzm.

Czytaj także:

Sześć osób należących do zbrojnego ramienia Islamu, którzy planowali zamachy bombowe w okresie Świąt zostało aresztowanych
Zamach bombowy udaremniony przez policję
Kolejny nożownik aresztowany pod Parlamentem
Muzułmanie zmasakrowali współwięźniów w angielskim więzieniu. Broń była ukryta w meczecie
Seryjny morderca ma przywileje bo przeszedł na Islam
Anglia. Więzienia kontrolowane przez Muzułmanów
Muzułmanie nawołują do dżihadu w brytyjskich więzieniach

Facebook Comments