Polak chciał zabić Muzułmanina dla Wielkiej Brytanii

Britain First w Londynie. (fot Brytol). Marek Zakrocki (fot Met Police)

Marek Zakrocki lat 48, wykonywał nazistowskie saluty i krzyczał „white power” do kobiety z Somalii. Wziął białego vana i chciał przygwożdzić muzułmańskiego właściciela lokalu do fasady kierując na niego pojazd z prędkością 5 mil na godzinę.. Właściciel zrobił unik i Zakrocki zderzył swój samochód z wystawą lokalu Tandoori.
Zakrocki kilka godzin wcześniej powiedział policji, że chce zabić Muzułmanina i robi to dla Wielkiej Brytanii.
Po zakrapianym wieczorze spędzonym w lokalach Harrow (Londyn) Zakrocki chciał przejechać Kamal’a Ahmed’a.
Do ataku doszło 4 dni po ataku Darrena Osborna pod meczetem w Finsbury Park (także w Londynie), w którym zginął Makram Ali, w czerwcu br.
Kamera przemysłowa nagrała Zakrockiego jak robił nazistowskie saluty i prawie przejechał Kamal’a Ahmed’a a oraz uderzył samochodem w witrynę Tandoori (o 20.30 23 czerwca).
Wcześniej Zakrocki atakował swoją żonę.
Policję wcześniej informował „Chcę zabić Muzułmanina. Robię to dla Wielkiej Brytanii. To jest sposób w jaki chce pomóc krajowi. Ludzie nie mogą nic zrobić.”
Policja znalazła w jego kieszeni „nazistowską monetę” (jak podają brytyjskie media) i dwa egzemplarze magazynu „Britain First” w jego domu. Zakrocki, który jest monterem okien powiedział w sądzie, że Britain First, która składa się z byłych członków BNP (British National Party) jest anty-islamska i posiada poglądy uważane przez większość ludzi jako „bardzo radykalne”.
Zakrocki przyznał się do pobicia żony i niebezpiecznej jazdy. Wspierał finansowo Britain First.
Zarzut w sprawie usiłowania morderstwa został oddalony. Prokurator stwierdził, że tego wieczoru wypił zdecydowanie zbyt dużo. Wykrzykiwał na przechodniów na ulicy. Miał historię depresji i problemy alkoholowe.
Wyrok zostanie ogłoszony w styczniu.

Facebook Comments