Powstrzymano Świąteczny atak terrorystów islamskich

Community Centre w dzielnicy Burngreave w Sheffield

Atak terrorystów islamskich na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia został powstrzymany przez policję. Anty-terroryści przeprowadzili rajdy na mieszkania Islamskich radykałów, którzy planowali dokonać ataku w czasie Świąt.
Trzech mężczyzn lat 22. 36, 41 aresztowano w Sheffield, a 31-latka aresztowano w Chesterfield.
W związku z planowanym zamachem terrorystycznym dokonano naloty na 5 mieszkań.
Wszyscy aresztowani zostali za przygotowywanie zamachu terrorystycznego.
W związku z prowadzeniem działalności antypaństwowej i spiskiem terrorystycznym policja zamknęła Fatima Community Centre w dzielnicy Burngreave w Sheffield. Budynek, w którym wcześniej prowadzono bar od 10 lat jest użytkowany jako centrum kultury i meczet. Aresztowaniom towarzyszyli specjaliści pirotechniczni, którzy poszukiwali bomb. Policja zabezpieczyła dwa pakunki.
Mężczyzna żyjący obok Fatima Community Centre twierdzi, że w Centrum Kultury na 212 Brunswick Road to bardzo ożywione miejsce i jacyś ludzie są zawsze dzień i noc. Widział jak uzbrojona policja wyprowadzała jakiegoś mężczyznę.

Policja także przeszukiwała lokal gastronomiczny z jedzeniem na wynos Marmaid w Chesterfield oraz mieszkanie ponad nim, w którym 31 letni właściciel produkował bomby. Miały one posłużyć do przeprowadzenia największego ataku terrorystycznego w tym roku, obliczonego na kilkaset ofiar. Właścicielem sklepu był Irakijczyk Andy Sami Star.
Policja w West Yorkshire prowadzi przesłuchania zatrzymanych. W tej chwili brakuje szerszych informacji na temat planowanego zamachu. Policja antyterrorystyczna prowadziła obserwację grupy przez dłuższy czas.
Minister Spraw Wewnętrznych Amber Rudd na początku grudnia ujawniła, że od marca 2017, kiedy doszło do ataku na Westminster udaremniono 9 zamachów terrorystycznych.
Aktualnie policja prowadzi 500 postępowań w sprawie terroryzmu, które dotyczą 3000 osób zamieszanych w spiski.

W 2017 roku w Wielkiej Brytanii doszło do 5 zamachów terrorystycznych:

22 marcaAtak samochodem na moście i nożem w Westminster. Zginęły cztery osoby na moście i jeden policjant przy wejściu do Parlamentu.
22 Majazamach bombowy w Manchester. Samobójca Salman Abedi – Brytyjczyk pochodzący z Libii zamordował 22 ludzi w zamachu bombowym po koncercie Ariany Grande. W zamachu zginęli polscy rodzice, którzy przyjechali odebrać córkę z koncertu.
3 czerwcaatak na London Bridge i Borough Market. Trzech mężczyzn wjechało vanem w tłum pieszych na moście London Bridge i dokonało masakry na Borough Market. Zabili 8 osób i zranili 40. Terroryści, którzy dokonali zamachu to: Khuram Shazad Butt, 27; Rachid Redouane, 30; i Youssef Zaghba, 22. Butt był powiązany z nielegalną grupą „Imigranci” („al-Muhajiroun”), której działalność na terenie UK została zabroniona po atakach bombowych w 2005 w Londynie. 16 czerwca pod Parlamentem aresztowano także islamskiego nożownika.
19 czerwca – działania odwetowe na Muzułmanach przeprowadził Darren Osborne lat 47 z Cardiff. Wjechał vanem w niewinnych ludzi wychodzących z meczetu Finsbury Park w Londynie zabijając jedną osobę i raniąc 11.
15 września – eksplozja ładunku wybuchowego w Metrze w Londynie. Na stacji Parsons Green eksplodowała bobma w wyniku czego 25 osób z poparzeniami zabrano do szpitala. W związku ze sprawą aresztowano Yahyah Farroukh (Faruk)

Facebook Comments